آموزش پایه ایی Reason - قسمت ششم

­

2_thor_routing_4Thor بخش دوم، قسمت دوم: 3-استفاده از فیلتر دوم: هنگامی که شما Thor رو باز می کنید و مقدار اولیه به اون میدید(Initialise Patch)،به صورت پیش فرض از یک فیلتر استفاده میکنه(Low Pass Ladder Filter). یکی از انتخابهای ما میتونه این باشه که ما از دو فیلتر استفاده کنیم که این به اشکال زیر قابل انجامه:

* به Thor مقدار اولیه بدیم(که این یه اسیلاتور آنالوگ با مسیر دهی به Low pass Filter هست مانند قسمت قبل آموزش)[یادتون که میاد!!!]

* یا اینکه به صورت دستی یه اسیلاتور ثانویه به اون اضافه کنیم و اونو به فیلتر دوم متصل کنیم.

درحالت دوم سیگنال از اسیلاتور ثانویه به سمت Mixer حرکت میکنه و در همونجا می ایسته.چنانکه شما اگه توجه کنید پیکانی که به از میکسر به سمت پایین حرکت می کنه و به اسلات Filter2 حرکت می کنه رو خواهید دید.برای انتقال اسیلاتور ثانویه به اون سمت دکمه "2" رو که در سمت چپ اسلات Filter2 هستش روشن کنید.

5
محبوبیت: 5 (2 رای)


Image-Line Drumaxx 1.0

Drumaxx
پلاگین جدید شرکت Image Line جهت ریتم سازی
Image-Line Drumaxx 1.0
4.15 مگا بایت | HF

4.6
محبوبیت: 4.6 (5 رای)


Thor بخش دوم-قسمت اول: سلام. به بخش دوم آموزش Thor خوش آمدید. بخش دوم رو من به دو قسمت کلی تقسیم میکنم. هر دو قسمت کاملا با هم در ارتباط هستن و باید به هر دو قسمت با دقت زیاد توجه کنید. قسمت اول رو با چگونگی مسیر یابی شروع می کنیم:

1-  چگونه در Thor مسیر یابی کنیم(thor_routing

Thor Routingمسیر یابی درThor   بسیار راحتتر و قابل فهم تر از سینتی سایزرهای مشابه در ریزنه. مثلا شما در  Malstrum،مسیر یابی رو با استفاده از دکمه ها می تونید انجام بدید در حالیکه با دیدن اون ممکنه که درکش برای اونایی که تازه شروع کردن کمی دشوار باشه. در Thor شمای(Scheme) مسیر یابی(routing) مقداری فهمیدنش راحتتره.چون پیکانهایی وجود داره که ارتباط دستگاهها رو به ما نشون میده. مثل همون هایی  که تو شکل بالا های لایت شده.

4
محبوبیت: 4 (5 رای)


Virus B+

منتظر اولین VST تولید وب سایت ارتعاش باشید.
نسخه شبیه سازی شده ی سینتی سایزر پر آوازه Virus B

4.142855
محبوبیت: 4.1 (7 رای)


Thor بخش اول - قسمت چهارم: 5-1: اسیلاتور Noise:
آخرین اسیلاتور موجود در ریزن،اسیلاتور نویز هست.اسیلاتوری که اساسا کارش تولید نویزه.شاید برای شما تعجب آور باشه که یه ابزار اختصاصی برای تولید نویز در ریزن وجود داشته باشه.اما نویز در موسیقی امروزی ،کم کم داره تبدیل به یه رکن میشه.و این یکی از نقاط قوت ریزنه.

5
محبوبیت: 5 (4 رای)


پیانو رول محیطی است كه كاربر بوسیله آن میتوانید برای سمپلر ها و VSTi های موجود در Step Sequencer نت نویسی كند. البته نوشتن نت در پیانو رول، بدین معنی نیست كه نت ها عینآ مثل خط موسیقی باید نوشته شوند. در پیانو رول به جای نوشتن نت ها با علائم خط موسیقی از بلوك هایی به شكل زیر استفاده میشود. در اكثر نرم افزارهای موسیقی برای نوشتن نت به این شكل عمل میشود.

3.666665
محبوبیت: 3.7 (3 رای)


آهنگ Together Again که توسط گروه Evanescence خوانده شده و قرار بود که قبلا تکه هایی از آن به عنوان موسیقی متن فیلم The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe و همچنین برای آلبوم سوم این گروه به نام The Open Door قرار بگیرد اما این واقع نشد و در نهایت تصمیم گرفته شد که این آهنگ با هدف جمع آوری وجوه برای قربانیان زلزله هاییتی با مبلغ 5 دلار به فروش برسد و درآمد حاصل از این آهنگ به سازمان ملل متحد برای کمک به زلزله زدگان هاییتی داده شود.

نوشته شده در تاریخ شنبه 14 فروردین 1389    | توسط: ahangsaz20    |    | نظرات()